Nasze aktualności

I znowu Walewice – tym razem zimową porą!

16 gru 2021


28-29 listopada 2021

Czwarty już wyjazd terenowy mobilnego laboratorium odbył się podobnie jak wcześniej w gościnne progi Stadniny Koni Walewice. Do odwiedzenia tego klimatycznego miejsca były aż dwie okazje.

Jedna z nich to oczywiście pobranie materiału do banku - w walewickich stajniach czekała na nas praca z ogierami rasy małopolskiej.

 

ogier Dwór Diokles-Dworzanka po First des Termes AA prezentowany przez Aleksandrę Pilatowicz

Ogier Dwór Diokles-Dworzanka po First des Termes AA prezentowany przez Aleksandrę Pilatowicz

Druga okazja to spotkanie z hodowcami z terenu województwa łódzkiego – w czasie którego mogliśmy zaprezentować mobilne laboratorium. Prezentacja pt. „Nowoczesne metody oceny nasienia” wygłoszona przez prof. dr hab. Monikę Bugno-Poniewierską omawiała zarówno zdobycze nauki wykorzystywane w analizie i kriokonserwacji nasienia, ale również zawierała część praktyczną, podczas której zaprezentowano wyposażenie oraz pracę mobilnego laboratorium andrologicznego „Androbus”

wykład

Zainteresowanie było duże :)

andro z hodowcami

W trakcie spotkania zaprezentowali się też inni wykładowcy – lek. wet. Kamil Górski z SGGW z Warszawy (prezentacja dot. uzębienia) oraz dr hab. Lucjan Witkowski, prof. SGGW, który omawiał choroby zakaźne u koni.

Jak za każdym razem - dziękujemy za doskonałą współpracę i za zaproszenie na spotkanie miejscowym lekarzom weterynarii Agacie Wolskiej i Jarosławowi Buczyńskiemu oraz głównemu hodowcy koni SK Walewice – inż. Piotrowi Helonowi.

A w naszym banku przybyły kolejne porcje nasienia :)

słomki